Zatoka Labiryntów

Picture or Video 085wioska4

Zatoka Labiryntów w Gospodarstwie Agroturystycznym Danowskie 18

Wypoczynek Aktywny w Gospodarstwie Agroturystycznym obejmuje zajęcia edukacyjne i sportowe, oparte na ludowej tradycji mieszkańców puszczańskiej wsi. Propagujemy ideę turystyki aktywnej i zrównoważonej, a poprzez edukację i zabawę przekazujemy to, co w naszej kulturze jest najważniejsze.

Dysponujemy zapleczem sanitarnym. W razie deszczu czas zorganizowany pod dachem. Oferta adresowana jest do grup zorganizowanych powyżej 20 osób.

Oferta nasza jest elastyczna i można ją dopasować do indywidualnych potrzeb po uprzednim uzgodnieniu z koordynatorem: Lidia Słowikowska-Statkiewicz tel. 0603-961-990 lub 603-961-150, e-mail: lsts3@wp.pl

Oferta na sezon wiosna – jesień  dla przedszkoli, szkół podstawowych.

PROGRAM Czas trwania programu dnia ok. 4 godz.

– Gra w disc-golfa. Zasady gry są zbliżone do zasad „zwykłego” golfa, jednak zamiast piłeczki golfowej gracze posługują się dyskami, zwanymi popularnie „frisbee”, a celem nie są golfowe dołki , a metalowe kosze z łańcuchami. Zapraszamy do zagrania w disc-golfa w Zatoce Labiryntów. Możliwość gry dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych.

Gry i zabawy na terenach podmokłych kompleks labiryntów nad jeziorem Blizienko

Wizyta w starej chacie z początku XX wieku

Wyścigi wiatrów przejście na czas wyznaczonej trasy po wykonaniu 10 obrotów wokół wbitego w ziemię palika (czoła uczestników wyścigu w trakcie obrotów muszą dotykać końca palików).

Równoważnia zabawa, dzięki której uczestnicy doskonalą równowagę i koordynację ruchową. Konkurencja polega na utrzymaniu równowagi na palu opierając kij o ziemię, przy jednoczesnych próbach zrzucenia przeciwnika z pala (uderzając kijem w kij).

– Lisi strzał  rzuty lotkami do wyciętego w drewnianej planszy lisa.

Lasso konkurencja polega na schwytaniu lassem przygotowanego przedmiotu
Narty grupy trzyosobowe mają za zadanie dojść jak najszybciej do wyznaczonego celu poruszając się przy wykorzystaniu nart – powalający wyścig

Łuk

– Szczudła
– Warsztaty kulinarne

– Warsztaty stolarskie

– Warsztaty dziewiarskie

– Masa solna

– Robienie koszyków

Worki zawodnicy mają za zadanie jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego celu poruszając się w workach.

Ćwiczenie cierpliwości łapanie ryby!

Budujemy Tipi –budujemy dom

– Tor przeszkód

oraz inne gry i zabawy ( chodzenie po szyszkach, ćwiczenie zwinności, rozpoznawanie, odpowiedzialność za grupę, ćwiczenie sprytu siatkówka z balonikiem, krąg przyjaźni, mecz piłki nożnej, gra w siatkówkę, ognisko, na terenie gospodarstwa plac zabaw itd.,)

ZAPRASZAMY

Lidia Słowikowska- Statkiewicz

Picture or Video 231Danowskie-Agroturystyka-W-Zatoce-Nowinka-1002243[1]DSCN0196Picture or Video 473DSCN0213DSCN0198DSCN0216Picture or Video 373